مشاغل در کانادا به دو گروه تقسیم می‌شوند

1- مشاغل نظام‌مند (Regulated)

2- مشاغل غیر نظام‌مند (Non-Regulated)

 

برخی از مشاغل در کانادا برای محافظت از سلامت و ایمنی عمومی از سوی دولت تنظیم می‌شوند، که مشاغلی مانند بهداشت، مهندسی، حقوق، امور مالی و آموزش و پرورش هستند. دولت کانادا روی این مشاغل کنترل و حساسیت بیشتری دارد. چرا که مرتبط با انسان‌ها هستند.

از طرف دیگر علاوه بر دولت کانادا، هر استان بر اساس ضوابط خود می‌تواند مشخص کند چه مشاغلی در کدام دسته قرار گیرند. چرا که مشاغل حساس یا همان نظام‌مند در استان های مختلف کانادا، نیاز به مجوزها و گواهینامه‌هایی دارند که باید در هر استانی به طور اختصاصی صادر شوند. اگر فردی قصد نقل مکان از استانی به استان دیگر در کانادا را داشته باشد، پس از ورود باید نسبت به آن شغل در صورت نیاز اقدام به دریافت مجوز یا گواهینامه مجدد کند.

هر نهاد نظارتی در کانادا روش خاص خود را برای ارزیابی مدارک تحصیلی، تجربه کاری، و مهارت‌های حرفه ای در فرآیند صدور مجوز یا صدور گواهینامه دارد. در نتیجه، هزینه، تعهد زمانی، آزمون و فرآیند مصاحبه برای صدور مجوز در هر استان کانادا متفاوت است.

 

می‌توانید درباره شغل خود در استان‌های مختلف کانادا از طریق لینک زیر اطلاعات کسب کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد شغل مورد نظر خود در کانادا کلیک کنید

تغییر برنامه های مهاجرتی کانادا، در هر زمانی بدون اطلاع قبلی از سوی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا وجود دارد، برای دریافت اطلاعات با مشاوران ویزالاین تماس حاصل فرمائید.

تماس با ویزالاین  

همچنین می‌توانید فرم ارزیابی را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

تکمیل فرم ارزیابی